9. 3. 2015

Na Rock for Churchill zahrají hudební volnomyšlenkáři Submotion Orchestra

Tak se nám ten letošní Churchill začíná pěkně vybarvovat. Už jsme vám předhodili skandinávský rockový i hiphopový nátěr, tanečně-dubové multikulti orgie, francouzský world music mix a teď Submotion Orchestra. Ti jsou pro mnohé díky své koncertní fúzi dubstepu, jazzu, soulu a ambientu zahranou na akustické nástroje jasnou jedničkou na poli živé elektroniky. Jejich písničky s podmanivým hlasem zpěvačky Ruby Wood mají neskutečnou atmosféru. Emoční zážitek par excellence garantován!

Submotion Orchestra si od roku 2009 budují výsadní pozici na anglické hudební scéně. Tato sedmičlenná kapela zaujala svou fúzí bass heavy elektroniky, jazzu, soulu a dalších stylů nejen zástupy fanoušků ostrovní elektroniky, ale také řadu respektovaných hudebních osobností jako jsou Gilles Peterson, Trevor Nelson nebo Jo Whiley. I v České republice si získali řadu oddaných fans. Důkazem mohou být vyprodané koncerty v Paláci Akropolis nebo Lucerna Music Baru a vysoce hodnocená vystoupení na Colours of Ostrava a slovenské Pohodě.

Po kritikou opěvovaných deskách Finest Hour a Fragments se Submotion Orchestra vrátili 3. listopadu 2014 s novou deskou Alium. Na ní dosáhli dalšího pokroku v propojování elektroniky s živými nástroji a vokál skvělé Ruby Wood objevil pro posluchače další levely emocí. Nová deska vznikala přes dva roky na odlehlém velšském venkově a nahrávala se v Brightonu. Na tvorbě i nahrávání alba se tentokrát podílela celá kapela, což je znát na jeho stylové pestrosti. Synťáky bombardující otvírák Awakening, soul 21. století v tracku Time Will Wait, napjaté kinematografické drama Bring Back The Wolf, nestydatě mohutný popový kousek Trust Lust, to všechno najdete mezi dvanácti tracky. Alium mohlo být pouhou oslnivou exhibicí hudebních talentů v kapele, ale díky erudovanému dohledu producenta Ruckspina tvoří jednotlivé písně skvěle vyvážený celek. Poslechněte na Soundcloudu:

Dvoudenní vstupenky na festival pořídíte v současnosti za 700 Kč (+ případné poplatky). Pokud se chystáte s celou partou, můžete uplatnit hromadnou slevu 5+1 nebo 10+2. Informace o místech předprodeje najdete ZDE.

Previous news

Show all news