YUNGBLUD UK

To se tak potulujete po Grape festivalu, z jednoho ze stanů slyšíte nadupanou muziku, vejdete dovnitř a tam vidíte týpka divoce poskakujícího po pódiu a pod ním kotel, kterej děsně paří. Yungblud. Zůstali jsme na celý koncert, protože nás to hrozně bavilo a po něm jsme si řekli, že jeho show musíme mít ve Vroutku. No a dopadlo to. :) Svou českou klubovou premiéru Yungblud absolvuje na konci ledna v pražském Futuru, které je už několik měsíců dopředu beznadějně vyprodané. Česká festivalová premiéra ho čeká na konci srpna ve Vroutku.

Yungblud působí na hudební scéně jako zjevení. Za své břitké texty vděčí své celoživotní lásce k Bruci Sprinsgteenovi a Chrisu Diffordovi ze Squeeze. Multiinstrumentalista, který ovládá kytaru, basu, piano i bicí držel kytaru v ruce již ve věku dvou let a v deseti již psal první písně. Aby nastartoval svoji kariéru, přestěhoval se do Londýna, kde ho ovlivnil poslech kapel jako The Clash, Arctic Monkeys nebo N.W.A. Yungblud debutoval singlem I Love You, Will You Marry Me a na debutovém EP si vysloužil chválu v renomovaných hudebních médiích. Rané texty Alexe Turnera, zuřivost Johna Lydona, nabubřelost krále hiphopu Travise Scotta a k tomu všemu jeho vlastní nezaměnitelná tvář – tak charakterizoval jeho debutové EP magazín NME.

V červenci vydal své debutové album 21st Century Liability a následně si podmanil letní festivaly po celém světě – Rock Am Ring, Pukkelpop, Lollapalooza nebo Reading & Leeds.