9. 3. 2015

Wohnout a United Flavour se vrátí v srpnu do Vroutku

Máme pro vás další 2 domácí party, které se letos ukážou na Myslivně ve Vroutku – Wohnout a United Flavour!

WOHNOUT
Wohnouti se po roce vrátí do Vroutku, aby nám představili novou desku Laskonky a kremrole. Ta vyšla v září minulého roku a najdete na ní patnáct báječných písní se skvělými texty a prvotřídními harmoniemi, jež protkávají virtuózní výkony geniálních muzikantů, kteří se nebojí být skromní ve veřejné prezentaci. „Chtěli jsme udělat písničky stručný a srozumitelný, žádný intelektuální výlevy mezi řádky, či instrumentální orgie. Z velkýho výběru kompletních skladeb jsme nakonec vybrali ty, který dohromady zní jako celek, to nám udělalo radost“ komentuje nové cd Honza Homola.

Celek doplňuje hostování hudebních pojmů, jako jsou Vojta Lavička, Xavier Baumaxa či Marek Eben. Laskonky a kremrole jsou deskou, která není zas tak sladká jak vypovídá její název, ale není ani nepříjemně kyselá, či odporně hořká. Je prostě taková, jaká má být.

UNITED FLAVOUR
United Flavour v loňském roce absolvovali comebackové klubové turné k 10 letům kapely, které vyvrcholilo vyprodaným koncertem v pražském Lucerna Music Baru. V současnosti kapela pilně pracuje na třetím studiovém albu, jehož vydání je plánováno na podzim letošního roku a v létě vystoupí na vybraných hudebních festivalech. Na začátku února vylétla do světa první vlaštovka z nové desky pojmenovaná Irie, kterou si můžete poslechnout zde.

Irie je energická a pozitivní pecka, jež vyšla 6. února na kompilaci Pineapple Kush Riddim. Na něm se kromě United Flavour objevily i velká jména světového reggae a dancehallu Sizzla a Anthony B.

United Flavour mají za sebou již deset úspěšných let na hudební scéně. Šestice skvělých muzikantů v čele s frontmankou Carmen dokáže naživo vytvořit elektrizující atmosféru, o které by mohly vyprávět stovky klubů a festivalů. Jejich moderní mix reggae, world music, latina a hiphopu si našel tisíce fanoušků nejen v České republice, ale i po celé Evropě. Za dobu své existence navštívili United Flavour také řadu evropských zemí a vystoupili na zásadních reggae festivalech (Rototom Sunsplash, Ostroda Reggae Festival). Poštěstilo se jim také hrát po boku takových hvězd, jako jsou Manu Chao, Shaggy, Max Romeo, Gentleman, Buju Banton a další. Jejich první album Unity s hity Revolution, Que No a Babylon vyšlo v roce 2007. V roce 2011 vydala kapela zatím poslední album Attitude, na kterém se podíleli lidé čtrnácti národností. V současnosti se připravuje vydání třetí desky.

Předchozí novinky

Zobrazit všechny novinky