21. 6. 2016

Ve Vroutku přivítáme indie pop-rockové Balthazar

Máme pro vás další kamínek do mozaiky jménem Rock for Churchill 2016 – belgickou indie pop-rockovou kapelu Balthazar! Dali jsme si teď o víkendu Balthazar session, projeli jsme všechny klipy i živáky na Youtube a moc se těšíme, Myslivně budou Balthazar rozhodně slušet! :)

Hlavními postavami Balthazar jsou dva frontmani Maarten Devoldere a Jinte Deprez, kteří společně skládají hudbu a texty. I když začali všichni členové kapely hrát a skládat velmi mladí, už od začátku si vytvořili svůj jedinečný a jasně rozpoznatelný zvuk. Balthazar vznikli ve druhé polovině roku 2004 a již následující rok vyhráli soutěž mladých talentů v západních Flandrách. V roce 2010 vydali své debutové album Applause, se kterým slavili úspěch nejen v Belgii, ale také v Nizozemí. Ve své domovské Belgii za něj dokonce získali ocenění Nejlepší album roku 2010.

V roce 2012 kapela vydala svou druhou desku Rats, která jim notně pomohla prosadit se v celoevropském měřítku. Zatím poslední studiovka Thin Walls vyšla v březnu 2015. Poprvé ve své historii Balthazar svěřili svou tvorbu do rukou producenta, jímž nebyl nikdo menší než Ben Hiller, známý spoluprací s velkými jmény popu jako Blur, Depeche Mode a dalšími. Thin Walls definitivně zasadili Balthazar na evropskou hudební scénu. Turné k albu přineslo kapele koncerty na mnoha prestižních festivalech v Belgii, Francii, Holandsku, Anglii, Turecku a dalších zemích.

Letos Balthazar vydali na desetipalcovém vinylu čtyřpísňové live EP Wait Any Longer.

Tady máte komplet Youtube playlist na seznámení :)

Připomínáme, že dvoudenní vstupenky na Rock for Churchill 2016 pořídíte za 800 Kč (+ případné poplatky) už jen do čtvrtka 30. 6. Od 1. 7. budou lístky za 900 Kč (+ případné poplatky). Více informací o vstupenkách a místa předprodeje najdete ZDE.

Předchozí novinky

Zobrazit všechny novinky