19. 3. 2015

Úchvatná Selah Sue okouzlí Rock for Churchill

Selah Sue? Tak si to vezměme hezky popořádku. Debutové desky Selah Sue se prodalo více jak milion kusů. V roce 2012 vyhrála evropskou hudební cenu pro nové talenty EBBA. Ve stejném roce ji magazín Rolling Stone zařadil mezi tváře roku. Jejím velkým obdivovatelem je sám velký Prince. Tato belgická kráska s výjimečným hlasem a jedinečným charisma má prostě obrovský talent a ve svých pětadvaceti letech patří právem mezi to nejlepší, co může současná hudební scéna nabídnout. Její písničky pohybující se na pomezí soulu, R&B a reggae vynikají autentičností a přirozeností. Už za necelé dva týdny navíc Selah Sue vydává netrpělivě očekávanou druhou desku Reason. Měli jsme štěstí vidět Selah už dvakrát naživo v beznadějně vyprodané Roxy a teda, máte se na co těšit. Její koncerty maj prostě neuvěřitelný koule. :)

Selah Sue (vlastním jménem Sanne Putseys) začala skládat své vlastní písničky a hrát na kytaru v patnácti letech. Už o dva roky později měla na stole kontrakt od Universalu, ale s tvrdohlavostí sobě vlastní tuto nabídku odmítla a vydala se na dráhu nezávislé umělkyně. První větší průlom přišel v roce 2010, kdy vydala EP Raggamuffin obsahující její největší hity Raggamuffin, Crazy Vibes a This World, které dodneška nasbíraly přes 30 milionů views na Youtube. Ve stejném roce se objevila na významných evropských festivalech a absolvovala vyprodané turné v Belgii, Francii a Holandsku.

Zásadní průlom přišel v roce 2011, kdy vyšla debutová deska pojmenovaná jednoduše Selah Sue. Ta, jak jsme uvedli na začátku, zaznamenala nevídaný prodejní úspěch a definitivně zařadila mladou zpěvačku mezi „must see“ objevy evropské hudební scény.

Druhé studiové album s názvem Reason vyjde letos 30. března a jak napovídají první singly, můžeme se těšit opět na nenapodobitelnou barvu hlasu Selah Sue ve spojení s moderní produkcí. Na světě je i první videoklip k singlu Alone, který působivě podtrhuje přirozenost zpěvačky. Nové album se nahrávalo ve studiích v Belgii, Londýně, na Jamajce a v Los Angeles. O produkci se postarali Dane Robin Hannibal (Little Dragon, Kendrick Lamar) a Ludwig Göransson.

Dvoudenní vstupenky na festival pořídíte v současnosti za 700 Kč (+ případné poplatky). Pokud se chystáte s celou partou, můžete uplatnit hromadnou slevu 5+1 nebo 10+2. Informace o místech předprodeje najdete ZDE.

Předchozí novinky

Zobrazit všechny novinky