24. 8. 2015

Světlo pro svět se vrací na Rock for Churchill

Na Rock for Churchill se letos po roční odmlce vrací nezisková organizace SVĚTLO PRO SVĚT, z čehož máme velkou radost, protože to považujeme za velmi prospěšný a efektivní projekt. Zástupci organizace budou návštěvníky na místě informovat o své činnosti a o problematice osob s postižením v rozvojových regionech. Budete si moci pořídit svíčky, které pak společně zapálíme v sobotu večer a pošleme tak symbolicky světlo do Afriky. Výtěžek z prodeje svíček poputuje do Afriky na podporu osob se zrakovým postižením. Doufáme, že letos trhneme rekord ve shromážděné částce! :)

Na stánku SVĚTLA PRO SVĚT si také budete moci vyzkoušet slepodráhu nebo zasoutěžit o trička. To vše v rámci nové informační kampaně „Přes překážky“, která upozorňuje na problematiku zdravotního postižení v rozvojových zemích a kterou podpořila Česká rozvojová agentura.

SVĚTLO PRO SVĚT je nevládní organizace, součást mezinárodní konfederace LIGHT FOR THE WORLD, která podporuje nevidomé, zrakově i jinak postižené lidi z rozvojových oblastí. Na světě žije 39 miliónů nevidomých, 90 procent z nich žije v ekonomicky slabých regionech. Vinou nedostatečné zdravotní péče zůstávají nevidomí i ti, jejichž slepota by se dala léčit či operativně odstranit. Až 80 procentům nevidomých v rozvojovém světě je možno navrátit zrak. Odstranění šedého zákalu v Africe stojí na rozdíl od ČR pouhých 800 korun. SVĚTLO PRO SVĚT podporuje zlepšení oční péče v nejchudších zemích Afriky, jako je Etiopie, Rwanda, Burkina Faso.

Předchozí novinky

Zobrazit všechny novinky