25. 5. 2015

Sto zvířat, Prague Conspiracy, Please The Trees, Homebwoyrasta na RFCH 2015

Máme pro vás poslední 4 kapely, které letos zahrají na hlavní stage Rock for Churchill: Sto zvířat, Please The Trees, Prague Conspiracy a Homebwoyrasta.

STO ZVÍŘAT
Sto zvířat mají za sebou za čtvrt století své existence více jak 1800 koncertů a festivalů a to nejen v Čechách, ale i ve Spojených státech, Francii, Německu, Švýcarsku a Slovensku. V Čechách a na Moravě zahráli zřejmě ve všech existujících klubech, každoročně Zvířata hrají na všech velkých a prestižních festivalech. Ve své diskografii mají zatím 9 řadových alb a nespočet účastí na kompilacích. Je více než jasné, že takové významné výročí musí Zvířata oslavit i u nás ve Vroutku. Budeme se těšit!

PLEASE THE TREES
Skupina Please The Trees (český překlad Potěšit stromy) původně vznikla v roce 2005 spojením post rockových, kytarových snivců a léčitelů Some Other Place a písničkáře Václava Havelky. Poslední, třetí řadové album ‚A Forest Affair‘ kapela natočila s producentem Jonathanem Burnsidem v říjnu 2011 během druhého amerického turné u kalifornského San Francisca. Hned začátkem roku 2014 proběhlo turné v Anglii a v březnu další měsíční turné v USA, které čítalo dvacet tři vystoupení, během něhož skupina natočila čtvrté album ve studiích High Bias Recording v Detroitu s Chrisem Koltayem (The War On Drugs, Liars, Deerhunter, Akron/Family) a v Rivington66 v New Yorku s Philem Weinrobem. Album vyjde v září 2015 opět u Starcastic Records, takže ve Vroutku na playlistu bude určitě i spousta nových pecek!

V rámci svého projektu Planting Trees kapela vždy v místě vystoupení vysadí strom, takže náš vroutecký háj se rozroste o dalšího člena.

PRAGUE CONSPIRACY
Po třech letech je opět čas na pořádnou dávku rock’n’rollu okořeněného špetkou glam rocku od rozjeté Conspiračky. Zatím poslední album Renegades vydala kapela v dubnu 2013. Aby zachytili živelnost svých koncertů, nahráli většinu alba na živo. Hitové písně tak dostali nejen energetickou injekci, ale i punc opravdovosti a upřímnosti, se kterou Prague Conspiracy ostatně dělají vše na co sáhnou.

HOMEBWOYRASTA
Homebwoyrasta je parta týpků z Olomouce a přilehlého okolí, které svedla dohromady láska k hudbě reggae a potřeba hudbu aktivně dělat. A že se jim to daří, se budete moci přesvědčit premiérově na Rock for Churchill. Homebwoyrasta inspiraci čerpají například v tvorbě Boba Marleyho, Steel Pulse, Israel Vibration nebo Dona Carlose. Jejich hlavním mottem je rozdávání pozitivní energie prostřednictvím svých houpavých písní s anglickými texty a atmosférou. V roce 2010 se Homebwoyrasta úspěšně zúčastnili evropské soutěže reggae kapel (European Reggae Contest), ve které se jim podařilo vyhrát regionální finále. V evropském semifinále, které se konalo ve španělském Bennicásimu v rámci jednoho z největších reggae festivalů Rototom Sunsplash, se Homebwoys nakonec umístili na 9. místě.

Vstupenky na RFCH 2015 můžete pořídit do 30. 6. za limitovanou cenu 700 Kč (+ poplatky). Do 12. 6. můžete využít akci 5+1 a 10+2. Více info ZDE.

Předchozí novinky

Zobrazit všechny novinky