20. 8. 2021

Sbírka pro Vojtíška Bulavu

Na Rock for Churchill zase doma budeme vybírat prostředky na podporu léčby Vojtíška Bulavy z Vroutku. Budeme moc rádi, pokud se ke sbírce připojíte. Přispět budete moci do pokladničky, která bude umístěná na merch stánku, anebo můžete už teď přispět na oficiální bankovní účet 123-1667390267/0100. Sbírku vyhlásilo Město Vroutek.

Přečtěte si Vojtíškův příběh:
Jmenuji se Vojtíšek Bulava a můj příběh se začal psát 29. 3. 2017 ve 12:45. Narodil jsem se v Mostě, kam mojí maminku poslal pan doktor, protože jsem už nepřibíral na váze. Lékaři se rozhodli mamince porod vyvolat, protože podle nich byla již ve 39.tt. Průtoky pupečníku i placenta byly v pořádku, ale i tak porod vyvolali. Narodil jsem se s váhou 2590 g. Porod trval 4 hodiny a 45 minut, nakonec byl překotný a tak jak jsem se velmi rychle dral na svět, otlačil jsem si obličej a měl jsem modřiny v celém obličeji. Ty se mi později srazily kolem očí a vypadal jsem jako boxer po zápase. Než se mi vstřebaly, trvalo to téměř 3 měsíce. V podstatě ty modřiny byly to nejmenší, jak se postupem času ukázalo. Kvůli těm modřinám jsem měl silnou žloutenku a musel jsem opakovaně podstoupit fototerapii. Po porodu jsem neodpovídal termínu porodu 39.tt, ale podle pediatrů teprve 35.tt a z toho důvodu jsem měl velké potíže s dýcháním. Opakovaně jsem přestával dýchat a musel jsem být na neonatologické jipce, maminka byla na jiném oddělení, ale pořád za mnou chodila, abych nebyl sám.

Dostával jsem léky na „nastartování“ mozku a plic. Podstoupil jsem již v porodnici různá vyšetření – kardiologie, ortopedie, neurologie a vyšetření ledvin. Po dlouhých 28 dnech nás s maminkou konečně pustili domů. Čekali jsme, že vše už se v lepší obrátí ALE…. Po příchodu z porodnice to neskončilo a já začal poznávat krásy naší země, ale ne za účelem výletů a krásných zážitků s maminkou, tatínkem a bráškou Kubíkem, ale byl to jeden lékař za druhým. Začalo to neurologií, urologií, genetickou, antropologií, endokrinologií, očním, plastickou chirurgií ruky a psychologickým vyšetřením.

Podstoupil jsem různá vyšetření a operace. Byl jsem týden na neurologii v Praze, podstoupil jsem i magnetickou rezonanci mozku, ušní vyšetření i spánkové EEG. Mám za sebou urologickou a oční operaci, dostal jsem brýle a moc mi sluší. 🙂 V červnu jsem podstoupil dvě další operace a to prstů na rukách, měl jsem zkrácené šlachy a to mi bránilo správně uchopovat věci a hračky. Od té doby rehabilituji a cvičíme prsty v rámci ergoterapie.

Paradoxem je, že po všech těchto vyšetřeních nemám diagnózu. 😔 Na genetice stále zkoumají nějaké syndromy – bylo podezření na Kabuki syndrom, ten se naštěstí nepotvrdil. Momentálně čekáme na další výsledky genetických testů. Podle antropologů a tabulek mám menší hlavičku než bych měl mít, tak mají podezření na mikricefalii.

Maminka a tatínek se mnou jezdí na cvičení do Kladna, logopedii do Mostu a na ergoterapii do Jirkova. Jsem moc šikovný klučina, ale ten pohyb vázne. Momentálně jsem na vrcholu v tom, že bravůrně válím sudy a umím se posadit. Neumím se zatím plazit, nelezu.
Jsem plně odkázán na maminku, tatínka a brášku. Doma mám speciální židličku a zdravotní kočárek. Do budoucna budu potřebovat další pomůcky (např. speciální obleček na posílení trupu), dále speciální rehabilitace, které jsou bohužel na náklady rodiny. Pojišťovny na tyto rehabilitace nepřispívají, což je velice smutné. Tyto rehabilitace prokazatelně pomáhají dětem, jako jsem já.
Penízky by maminka s tatínkem využily na pořízení speciálního oblečku a na speciální rehabilitace.

Jsem moc rád, že jsem se s Vámi mohl podělit o svůj příběh. Moc Vás zdravím a přeji Vám jen to nejlepší. Vojtíšek 😘🙂🍀🍀🍀

Oficiální dokumenty ke sbírce najdete ZDE.

Předchozí novinky

Zobrazit všechny novinky