LAMB UK

Lamb se v srpnu téměř po čtyřech dlouhých letech vrátí do ČR! Jsme rádi, že místem návratu Lou Rhodes a Andyho Barlowa bude právě vroutecká Myslivna. ;)

V každém vztahu je rozdíl tou dynamickou silou, která spouští kouzelné věci. V hudebním partnerství je často důležitou třecí plochou, při které létají jiskry nové tvorby, ale pokud tření příliš zesílí, je pravděpodobné, že vše skončí v oblacích kouře. Lou Rhodes a Andy Barlow rozumí rozdílům víc, než kdokoliv jiný. Jsou první, kteří připouští svou diametricky odlišnou estetiku – oddanost Lou písničkám a Andyho posedlost vším, co je elektronické a rytmické, a jeho nezájem o vokály. Tenhle rozdíl pomohl vytvořit jeden z milníků dance music poloviny devadesátých let. V roce 1996 vládl drum’n’bass – tehdy vyšlo debutové album dvojice nazvané Lamb a obohatilo tento žánr o jemné dávky jazzu, klasiky, blues, techna a hip hopu. Album bylo intenzivní, značně osobní a velmi emocionální. Dalo světu singly Cottonwool a Gorecki a dokázalo, že drum’n’bass má na víc, než jen roztančit nohy – najednou dokázal pořádně rozbušit srdce.

V roce 2004 se dvojice rozhodla udělat si pauzu na své sólové projekty. Lou v té době vydala 3 sólová alba, včetně na Mercury Music Prize navrženého Beloved One. Všechna 3 alba ukázala posluchačům ořezanou, akustickou a emotivní podobu Lou. Andy nějakou dobu jezdil po světě a pak se věnoval remixování, produkování a spolupráci s jinými umělci. Po pěti letech odloučení, v roce 2009, Andy & Lou Lamb dali opět dohromady a vystoupili na několika festivalech. Bylo to skvělé a jiskra opět přeskočila. Lamb začali psát nové věci, nahrávat je a v roce 2011 vydali desku s názvem Five. Zatím poslední studiová deska Backspace Unwind vyšla v říjnu 2014.