10. 4. 2018

Jamajská hvězda Luciano bude rozdávat positive vibez

Jamajský reggae zpěvák Luciano se po dlouhé době vrací do ČR! Do Vroutku přiveze dlouho očekávané album In The Name Of Love, které vyjde letos na jaře. Luciana jsme viděli poprvé v roce 2008 v Žízníkově a podruhé v roce 2011 ve Španělsku na Rototomu a v obou případech jsme nevěřili svým očím, kolik pozitivní energie Luciano na pódiu rozdává. Čeká nás prvotřídní reggae show a když bude mít Luciano dobrou náladu, ukáže nám i pár salt přímo na pódiu. :)

Luciano se narodil v roce 1964 v Davey Town na Jamajce. Původně zpíval baryton v místním církevním sboru adventistů, ale brzy jej okouzlila kultura sound systémů. Přestěhoval se proto do Kingstonu a i přes počáteční neúspěchy nevzdal svůj sen, který se zhmotnil v roce 1994, kdy vyšla jeho první deska Shake It Up Tonight na labelu Freddie McGregora, jenž desce pomohl prorazit ve Velké Británii. Luciano zásadně přispěl svými skladbami a spoluprací s Xterminator Records k „renesanci“ živé reggae hudby, ve které se během 90. let opět upřednostnila živá basa a bicí před počítačem. Společně s Lucianem na Xterminator Records vydávali velká jména jako Sizzla, Capleton, Tony Rebel, nebo Cocoa Tea.

Na stejném labelu vyšla Lucianova nejdůležitější deska Where There Is Life, která je s hity It´s Me Again Jah a Lord Give Me Strength v pozlaceném archívu absolutních klasik reggae music. Následovalo velké světové turné a Luciano se v mnoha očích stal prorokem, který skrze hudbu šíří poselství míru a pokory. Novinkové album In The Name Of Love je ohlášeno na jaro 2018.

Dvoudenní vstupenky na Rock for Churchill pořídíte v současnosti za 1000 Kč (+ případné poplatky). Info o prodejních místech a online nákup ZDE.

Předchozí novinky

Zobrazit všechny novinky