4. 2. 2016

Dub Inc a Dubioza Kolektiv poprvé ve Vroutku!

Máme pro vás první 2 jména zahraničních kapel Rock for Churchill 2016: Dub Inc a Dubioza Kolektiv. Kromě slova dub mají obě kapely ještě dva společné jmenovatele. Obě dvě budou mít v srpnu u nás premiéru a obě dvě jsme měli dlouhou dobu v hledáčku. Máme radost, že se je povedlo zabookovat na letošní Churchill a doufáme, že ji budete sdílet s námi. :)

Do 29. 2. si můžete v 1. edici pořídit nejlevnější 2denní vstupenky za 700 Kč (+ poplatky). V 1. edici máte ke každé vstupence 2 piva zdarma od našeho generálního partnera Staropramenu a když seženete kámoše, můžete využít akci 5+1 a 10+2 zdarma. Více informací o vstupenkách a místa předprodeje najdete ZDE.

DUB INC
Dub Inc ve své tvorbě kombinují širokou paletu stylů od reggae, dancehallu, dubu až po ska a rap. Jejich muzika je ovlivněná africkými a arabskými vlivy, v textech uslyšíte francouzštinu, angličtinu, arabštinu i berberský jazyk kabyle. Za 19 let své existence se Dub Inc stali prototypem úspěšné evropské kapely, jejich energií nadupané koncerty je vynesly na špičku francouzského hudebního exportu. Velkých úspěchů dosáhli nejen v Evropě, ale také v Africe, Kanadě, Jižní Americe, nebo Indii. Za pozornost rozhodně stojí nejen energie kapely, která naživo oslavuje život a doslova boří hranice mezi lidmi, ale také trefné sociální komentáře o životě v současné nejisté době.

Dub Inc mají za sebou už pět studiových alb, přičemž to poslední s názvem Paradise vyšlo v roce 2013. Deska zabodovala v playlistech rádií po celé Evropě, recenzenti nešetřili počtem hvězdiček a Dub Inc tímto albem opět dokázali, že rozhodně patří do první ligy evropského reggae.

Pokud se chcete s Dub Inc seznámit blíže anebo si připomenout jejich positive vibes, doporučujeme živák z roku 2015, který natočili v proslulé pařížské hale L’Olympia. Lepší pozvánka na jejich show na Rock for Churchill snad ani nemůže být. :)

DUBIOZA KOLEKTIV
Dubioza Kolektiv. Hm. To bude něco. Představte si jednotku divokého balkánského temperamentu a vynásobte ji sedmi. K tomu přidejte pořádnou porci ska, punku, reggae, elektroniky a hiphopu a dostanete Molotovův koktejl těsně před vybuchnutím. Někteří z vás už možná tuhle bosenskou partu naživo viděli a můžou tak potvrdit, že slova jako živelnost, stoprocentní nasazení, drive a strhující energie nejsou v případě Dubiozy klišé, ale docela přesným popisem jejich proslulých koncertů. No, Myslivna se má rozhodně na co těšit! :)

Počátek Dubioza Kolektiv se datuje do roku 2003, kdy se parta kámošů rozhodla založit kapelu v zemi poznamenané hrůzami válečného konfliktu. Hned zpočátku na sebe upozornili svými nekompromisními názory a texty, které se nevyhýbaly tabuizovaným tématům poválečné společnosti. Právě jejich upřímný a neúprosný přístup k problémům tehdejší doby z nich udělal fenomén, jenž je vynesl mezi nejlepší a nejpopulárnější skupiny východní Evropy. Svou rebelskou duši potvrdili také přístupem k svým nahrávkám, které nabízejí volně ke stažení na kapelním webu.

Miliony přehrání na YouTube, stovky tisíc stažení alb, vyprodaná turné po Balkáně a zájem těch největších promotérů z Evropy udělaly z Dubioza Kolektiv horké zboží na evropském hudebním trhu. A události roku 2016 určitě ještě zatopí pod kotlem. V pátek 5. února totiž vychází nové album Happy Machine, které obsahuje populární singly All Equal, Free.mp3 a na kterém hostují velká jména jako Manu Chao, Benji Webbe ze Skindred, zpěvák Punjabi Bee2 a další. Kromě nového alba kapelu letos čeká velké turné po halách, klubech a festivalech v celé Evropě a také vystoupení na prestižním texaském festivalu SXSW.

Předchozí novinky

Zobrazit všechny novinky