16. 2. 2016

Dub FX a Nneka na Rock for Churchill 2016!

Máme pro vás další 2 zahraniční pecky letošního ročníku Rock for Churchill – australského performera Dub FX a nigerijskou hvězdu Nneku! Dub FX je takové „vašenaše dlouholeté přání konečně vyslyšeno“. Nneka nás uhranula svým koncertem vloni v Lucerně a dáme na to krk, že uhrane i vás ve Vroutku. No, už aby tu byl ten srpen. :)

DUB FX

Dokázali byste jmenovat pouličního umělce, který vystupoval ve 40 zemích, prodal přes 200.000 nahrávek, má přes půl milionu fanoušků na Facebooku, přes 100 milionů views na YouTube a hrál na top festivalech jako Coachella, Sziget, Glastonbury, Woodstock a to všechno bez velkého labelu a během osmi let? Odpověď je pouze jedna – Dub FX.

Benjamin Stanford se narodil v roce 1983 v australském Melbourne. Po krátké kariéře bubeníka se rozhodl vyrazit do světa a začal vystupovat jako pouliční umělec. Tak se zrodil Dub FX. Osobitým způsobem vytváří hudbu pouze svým hlasem podporovaným live smyčkami a efektovými pedály. Přímo před očima užaslých diváků tak v reálném čase tvoří pozoruhodnou kombinaci rytmů od drum and bass přes hip hop až po reggae či dubstep. Netrvalo dlouho a z Benjamina se stala hvězda festivalových pódií. K celosvětové popularitě mu pomohl live klip Love Someone, který měl za krátkou chvíli miliony zhlédnutí a vystřelil Benjamina jako raketu do nejvyšších pater světové nezávislé hudby.

Zatím poslední album Theory Of Harmony vyšlo v roce 2014 díky Benjaminovým fanouškům, kteří prostřednictvím crowdfundingového serveru Pledge Music dokonce překonali cílovou částku o 48 %. Velkou radost máme z toho, že Dub FX se chystá v první půlce roku 2016 vydat novou desku! A ještě větší radost máme z toho, že na letní evropskou šňůru vyrazí Dub FX se zbrusu novou show doplněnou o parádní vizuální efekty.

NNEKA

Hiphopová legenda Nas nazval Nneku „skvělou a neuvěřitelnou umělkyní“. Britský deník The Sunday Times ji označil jako „novou Lauryn Hill“ a její první album přirovnal k debutu The Miseducation této americké zpěvačky. Poklonu jí vysmekli i The Roots, Gnarls Barkley, Lenny Kravitz, Tricky nebo Damian Marley. A taky náš RFCH tým, který Nneku viděl na vlastní oči loni v srpnu v Lucerna Music Baru. Úkol zněl jasně: „Kamile, přivez Nneku!!“ A Kamil nezklamal. Jsme pyšní na to, že Rock for Churchill je prvním festivalem v České republice, na jehož pódium vkročí tato fantastická zpěvačka. Kdo Nneku znáte, jistě už boucháte šampaňský, kdo o ní slyšíte poprvé, dejte poslech, zkoukněte pár live videí a uvidíte, že se zamilujete stejně jako my. :)

Nneka patří k největším hvězdám nigerijské hudby a zpívá nejen anglicky, ale i jazykem igbo. Svými politicky zabarvenými texty se zařadila mezi nejrespektovanější hlasy Afriky a v roce 2009 získala ve Velké Británii Cenu MOBO (Music of Black Origin) jako Nejlepší africká umělkyně. Nahrála také poctu Viva Africa pro Mistrovství světa ve fotbale v Jižní Africe… To vše je nigerijská zpěvačka a písničkářka Nneka, která svým sametovým hlasem a hudbou na pomezí soulu, reggae, afrobeatu a hip hopu dobývá srdce posluchačů na celém světě.

Zatím poslední, čtvrté, album Nneky se jmenuje My Fairy Tales a vyznačuje se velkým příklonem k reggae. Deska vznikala během jejího studijního pobytu v Paříži a jde o konceptuální album, které se zaměřuje na životy afrických emigrantů a problémy, se kterými musí bojovat.

Do 29. 2. si můžete v 1. edici pořídit nejlevnější 2denní vstupenky za 700 Kč (+ poplatky). V 1. edici máte ke každé vstupence 2 piva zdarma od našeho generálního partnera Staropramenu a když seženete kámoše, můžete využít akci 5+1 a 10+2 zdarma. Více informací o vstupenkách a místa předprodeje najdete ZDE.

Předchozí novinky

Zobrazit všechny novinky