5. 4. 2017

Rock for Churchill zažije rockový nářez belgických Triggerfinger

Rock for Churchill loves Belgium, dalo by se říct. :) Držíme tradici a po předloňské Selah Sue a loňských Balthazar a The Sore Losers máme pro vás další kapelu ze země pralinek – tentokrát skvělou rockovou partu Triggerfinger! Tohle sympatický trio Ruben Block (kytara, zpěv), Paul Van Bruystegem (basa) a Mario Goossens (bicí), který vystupuje zásadně v nažehlených oblecích, vám zahraje nadupaný rockový set okořeněný špetkou blues.

Když vydali svoje první album v roce 2004, mladší fanoušci je přirovnávali k Queens of the Stone Age a starší k Led Zeppelin. Triggerfinger patří mezi nejpopulárnější belgické kapely. Zlom v kariéře nastal v roce 2012, kdy obletěl Evropu jejich akustický cover písničky I Follow Rivers od Lykke Li, který se dostal na první příčku hitparád nejen v domácí Belgii, ale také v Holandsku a Rakousku. Ve stejném roce obdrželi také 4 belgické hudební ceny MIA za hit roku, nejlepší skupinu, nejlepší alternativní hudbu a nejlepší živou kapelu.

Triggerfinger mají na kontě už pět desek, přičemž ta poslední By Absence of the Sun vyšla v roce 2014 a Triggerfinger ji nahrávali v proslulém kalifornském studiu Sunset Sound Studio. Dejte si živák z Pinkpopu z roku 2013 a uvidíte, jakej nářez nás čeká. :)

Předchozí novinky

Zobrazit všechny novinky